Published On: 29 Prill, 2016

I djathtë “DOC”, Bamir Topi afron Ramën me Gjinushin

Kryetari i FRD, Bamir Topi, Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i PSD, Skender Gjinushi, kanë qenë sot të pranishëm gjatë ceremonissë ssë 4 vjetorit të themelimit të Partise Fryma e Re Demokratike, FRD.

Ish-Presidenti i Republikës, i dalë nga radhët e Partisë Demokratike, është shprehur se partia e tij është një parti e qendrës së djathtë, për të justifikuar në njëfarë mënyrë bashkëpunimin dhe aleancën me qeverinë e majtë.

Për kalimin e tij majtas, bamir Topi u shpërblye nga qeveria edhe me disa mjedise në godinën që dikur i përkiste Partisë Demokratike.

Sot Bamir Topi qëndron në zyrën e cila për shumë vite me radhë ka qenë e Sali Berishës.

Gjithashtu, Topi ka shërbyer si një katalizator edhe për riafrimin e Ramës me Skënder Gjinushin, ish-aleatin e “Rilindjes”, i cili konkurroi i vetëm në zgjedhjet e fundit lokale.

Po afrojnë zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe “armiqtë” duhen mbajtur ca më pranë se miqtë.

Gjinushi u fol disa kohë më parë se do të hynte në qeveri me një zv.ministër.

Kjo nuk ka dnodhuer ende, por nuk përjashtohet që të ndodhë gjatë vitit të fundit të mandatit të parë të qeverisë Rama./Mapo

Rama2TopiGjinushirama3Topi1Rama4

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Atdhetari thotë:

    Çpuné ka komunisti Skender Gjinushi né politikén e sotçme?AJÉ si shoket e tij duhen té japin logajatri pér krimet qe kané ba nén regjimin enveisté

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...