Published On: 30 Gusht, 2016

“I çart” Berisha ndaj Ramës: T’i kemi thyer turinjtë dhe do të t’i thyejmë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryetarin e Qeverisë Edi Rama se opozita nuk do të lejojë që të manipulohet ligji i Vettingut, pjesë e draftit të reformës në drejtësi.

Duke folur në Parlament gjatë seancës së jashtëzakonshme për të miratuar pr/ligjin për Vettingun, Berisha iu drejtua Kryeministrit Rama duke i thënë se për 2 vjet ka bërë përpjekje për të kapur reformën në drejtësi, por gjithmonë “opozita i ka thyer turinjtë”.

“Opozita ka luftuar shumë për standarde dhe prapë është e vendosur të luftojë. Këtu po prishet pikërisht ai konsensus që është sanksionuar në Kushtetutë. Ju a doni të funksionojë reforma apo jo? Në këtë reformë përcaktuam një mënyrë tjetër dhe këtë ramë dakord dhe e votuam. Po tani ju pse e ndryshuat?

Ke dy vjet që bën përpjekje, por t’i kemi thyer turinjtë sa herë ke dashur dhe do vazhdojmë të t’i thyejmë turinjtë. Hajt të votojmë ligjin e BKH dhe të votojmë siç është reforma. Mos bëj gjëra qesharake”, u shpreh Berisha.

Ish-Kryeministri theksoi se konsensusi u arrit që Vettingu të bëhet nga BKH dhe është sanksionuar në Kushtetutë, ndërsa tani mazhoranca e ka ndryshuar draftin në mënyrë të njëanshme.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. I THONE PLEQTE BIR SELMANI I NENES KETE TE QAJ ME PARE, QE TE DY NUK KAN NDRYSHIM , HIDHEN DHE PERDRIDHEN , POR I BASHKON VETEM NJE GJE ATA JAN KELUSHET E ENVER HOXHES SI SALIU QE ISHTE AQ VJET KRYEMINISTER, BERI NJE VRIM NE OQEAN PO DHE KY PO BEN TE NJEJTEN MBASI JAN BETUAR ATIJ KASAPI QE NGORDHI NE VITIN 1985, KU PYZEVENGU TJETER E MORI DHE VAZHDOJ TE BENTE ATE QE HOXHA I KISHTE MESUAR, I VETMI SHPETIM QE KOMBI TE KETE AS NJE NGA ATA SI TE SALIUT PO ASHTU DHE ATA TE EDI RAMAS ILIR METES FATOS MAJMUNI NANOJA ME LIGJ DUHET TE ARESTOHEN, MBASI KAN VJEDHUR PASURIT E FUKARENJVE QE SKISHIN AS KANE BUKE SI DHE UJE PA DHE ELEKTRIK, FUTENI DHE KRYEBASHKIJAKUN E TIRANES VELIAJ ME NJE KALLEP, PO MARIN KOMIN ME QAFE.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Malsori thotë:

  Eh more Sali, vërtet e ke zanat thyerjen e turinjve, të nofullave, gjakosjen e pjesëmarrësve në mitingjet kundër teje, vrasjen masive në Gërdec, vrasjen e vetëm 4 qytetarëve më 21 janar, vrasjen Remzi Hoxhës, etj.
  Kështu ja u ke bërë kundërshtarëve politikë duke përfshirë dhe ata që kanë dalë nga rreshti yt.
  Po vallë a do kesh mundësi ta bësh edhe në tërdhmen, ashtu si shpreh dëshirën dhe po kërcënon hapur Ramën?!
  Nuk ke dallim nga nziskinët jo!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...