Published On: 12 Maj, 2016

I burgosuria ia fut flakën qelisë në Qendrën e Paraburgimit në Pejë, një oficer i lënduar

Një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Pejë ia ka futur flakën qelisë ku ishte i vendosur si shenjë revolte, për mos transferim në një qendër tejtër të paraburgimit në Kosovë, raporton gazetablic.com

Burime të “Gazeta Blic” brenda Qendrës së Paraburgimit në Pejë, kanë konfirmuar incidentin e ndodhur, duke vlerësuar se ngjarja mund të kishte përfunduar me fatalitet.

Dje me datën 11.5.2016, në Qendrën e Paraburgimit në Pejë ka ndodhur një incident që ka mundur të përfundoi me fatalitet, por fatmirësisht nuk ka viktima, përveç një oficeri të lënduar nga flaka dhe dëmeve tjera materiale“, ka thënë ky burim për “Gazeta Blic”

 I njëjti burim e ka treguar edhe identitetin e personit që e ka djegur dhomën, i cili mbetet i ditur vetëm për redaksinë, dhe motivin e kryerjes së kësaj vepre.

“I burgosuri Xh.H, vepra e të cilit është një vrasje, si shenjë revolte për mos transferim nga kjo qëndër e Paraburgimit të Pejës në një qendër tjetër, i’a ka futur flakën qelisë së vet, me qëllim që ta kall edhe vetëvetën, kështu duke shkaktuar rrëmuj prej tymi edhe në krahun ku ka qenë”, ka thënë ky burim.

Sipas këtij burimi, i burgosuri ka bërë kërkesë për transfer nga Peja dhe ajo është miratuar, të njëjtit i është premtuar transferi, por një gjë e tillë nuk ishte realizuar.

Më tutje duke iu referuar burimit të njëjt kjo ngjarje thuhet se është heshtur pa ndonjë arsye dhe askush nuk ka ndërmarrë masa të tjera deri më tani.
(Gazeta Blic)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...