Published On: 15 Janar, 2016

I burgosuri kërcënon studenten nga Facebook-u: Eja në qelinë time

Një studente 20-vjeçare ka kallëzuar penalisht një të burgosur, pasi ky i fundit e përndiqte dhe e kërcënonte përmes rrjetit social “Facebook”.

I burgosuri, i identifikuar me inicialet E.S. dyshohet se me anë të telefonit celular përndiqte studenten 20-vjeçare me sms në profilin e saj në “Facebook”.

Policia nuk jep shumë detaje për identitetin e tij, pasi çështja është nën hetim nga Prokuroria e Përgjithshme në Tiranë.

Por është zbuluar se i burgosuri, që e vuan dënimin në një burg të Tiranës, i kërkonte vajzës me ngulm që të shkonte ta takonte në institucionet e vuajtjes së dënimit.

Pas kërkesave, nisën edhe kërcënimet ndaj vajzës, e cila nuk mundi më dhe shkoi ta kallëzonte në polici. /panorama.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...