Published On: 29 Janar, 2016

I burgosuri i Kumanovës ka një kërkesë për ambasadorin e Kosovës Ylber Hysa

Një nga të burgosurit e rastit të Kumanovës, Bajram Elshani i ka drejtuar një kërkesë elektronike, përmes Facebook-ut, ambasadorit të Republikës së Kosovës në Maqedoni Ylber Hysës. Në këtë letër  të cilën përmes një familjari të Elshanit e ka siguruar Botapress, i burgosuri Bajram Elshani ka kërkuar nga ambasadori Hysa që të merr pjesë në seancën gjyqësore të gjykimit të Grupit të Kumanovës që do të mbahet më  9 shkurt, njofton Botapress.

Elshani ka lutur ambasadorin Hysa që të marrë masa që mos të përsëriten rrahjet dhe maltertimet si herën e parë ndaj Grupit të Kumanovës, kur pati rrahje e maltertime të të burgosurve nga policia maqedonase.

Ja kërkesa e Bajram Elshanit që po mbahet në burgun e  Shutk-ut në Maqedoni.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...