Published On: 31 Maj, 2017

I bleu vajzës lodrën në modë, s’e kishte menduar tragjedinë që mund të shkaktonte

Duhet ta dimë gjithmonë se disa lodra për fëmijë mund të rezultojnë dhe të rrezikshme.

E kush nuk ka dëgjuar për lojën e famshme “flutura antistres” që po qarkullon në duart e çdo personi.

Një nënë britanike i bleu vogëlushes së saj këtë lojë, por nuk e kishte menduar kurrë se mund të rezultonte fatale për të.

Teksa po merrte vogëlushen nga shkolla me makinë, ajo sheh se vajzës papritmas i mbahet fryma, e alarmuar ajo shkon në spital dhe atje i rrëfejnë se asaj i ka ngecur në fyt një pjesë e kësaj loje.

E alarmuar mamaja mendonte se kishte humbur vajzën e saj, por fatmirësisht mjekët arritën t’ia nxirrnin përmes një operacioni urgjent.

Kjo lojë më shumë se “antistres” është thjesht një “trend viral” dhe ju e dini, dhe nëse nuk do ketë efektin, nëse bëhet virale, është e pamundur t’i rezistosh.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...