Published On: 26 Dhjetor, 2015

Hysaj në mesin e 20 talenteve të Evropës

Sky Sport e ka përfshirë Elsied Hysajn në mesin e 20 lojtarëve të rinj që shpërthyen gjatë këtij viti.
Elseid Hysaj është vlerësuar lartë nga Sky Sport për paraqitjet e treguar me Empolindhe Napolin gjatë këtij viti. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është përfshirë në mesin e 20 lojtarëve të rinj që shpërthyen gjatë këtij viti.

“Djaloshi i datëlindjes ’94 e ka bërë të vetin krahun e djathtë të mbrojtjes dhe po e shfrytëzon në maksimum mundësinë e madhe me fanellën e Napolit, duke qenë i pazëvendësueshëm për Sarrin si te Empoli edhe te Napoli.”, ka shkruar Sky Sports

“Elseid Hysaj është pa dyshim një ndër talentet më mbresëlënës që ka nxjerrë futbolli italian gjatë vitit 2015-, dhe do ta shohim protagonist edhe në Evropian me Shqipërinë”, thuhet në komentin e “Sky Sport”-it për shkodranin.

Top 20 talentet

Elseid Hysaj (1994, Napoli)

Federico Bernardeschi (1994, Fiorentina)

Marco Benassi (1994, Torino)

Hakan Calhanoglu (1994, Bayer Leverkusen)

Jason Denayer (1995, Galatasaray)

Eric Dier (1994, Tottenham)

Gianluigi Donnarumma (1999, Milan)

Breel-donald Embolo (1997, Basel)

Alen Halilovic (1996, Sporting Gijon)

Jordon Ibe (1995, Liverpool)

Anthony Martial (1995, Manchester United)

Santi Mina (1995, Valencia)

Leroy Sane (1996, Schalke 04)

Saul Niguez (1994, Atletico Madrid)

Bernardo Silva (1994, Monaco)

John Stones (1994, Everton)

Denis Suarez (1994, Villarreal)

Youri Tielemans (1997, Anderlecht)

James Ward-Prowse (1994, Southampton)

Inaki Williams (1994, Athletic Bilbao)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...