Published On: 18 Qershor, 2016

Hungaria dhe Islanda i ndan pikët (Video)

 

Në pjesën e dytë hungarezët u futën në lojë më të vendosur për të shënuar.

Ata kishin disa raste, por jo të rrezikshme, edhe pse islandezët në tërë pjesën e dytë u mbrojtën.

U desh të vijë minuta e 86-të kur Hungaria shënoi. Ishte Birkir Saevarsson që dërgoi topin në rrjetën e tij.

Hungaria tashmë ka katër pikë dhe me gjasa të mëdha që të kaloj tutje.  /Telegrafi/

Islanda e mbylli pjesën e parë me epërsi, 1 me 0 (Video+ Foto)

Islanda po vazhdon me paraqitje të shkëlqyr në këtë europian. Ajo përveç se e ndali lojën e furishme të Portugalisë duke barazuar rezultatin, sot arriti të kalojë në epërsi kundër Hungarisë 1 me 0.

Islanda ka shënuar gol  nga penalltia, të cilën e gjuajti Gylfi Sigurdsson në minutën e 40-të. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...