Published On: 6 Tetor, 2016

Humbje e thellë e Kosovës (Foto/Video)

Kosova ka pësuar humbje prej 6-0 nga Kroacia në ndeshjen e parë si nikoqir në një garë zyrtare ndërkombëtare, në përballjen e zhvilluar në “Loro Boriçi” në Shkodër.  

Ishte një dominim i ekipit kundërshtar në 45 minutat e para, në të cilën u shënuan tre gola.

Mario Mandzukic ishte futbollisti më i mirë i fraksionit të parë, në të cilin e gjeti tri herë rrjetin.

Mario Mandzukic realizoi het-trik në pjesën e parë.

Sulmuesi i Juventusit e shënoi golin e parë në minutën e gjashtë, për ta dyfishuar rezultatin në minutën e 24, ndërsa het-trikun e kompletoi në minutën e 35-të.

Sulmuesi i Juventusit nuk u mbulua si duhej nga mbrojtësit tanë.

Rastet nuk munguan edhe për Kosovën, dy prej të cilave ishin shumë të mira, por lojtarët tanë dështuan përballë portierit. Në një moment madje pati prekje të topit me dorë brenda zonës, por arbitri heshti.

Rastet e tyre i patën edhe lojtarët e Kosovës.

Futbollistët e Kosovës e nisën mirë pjesën e dytë dhe dukeshin të vendosur për të lënë përshtypje.

Lojtarët e Kosovës u angazhuan më shumë në pjesën e dytë.

Angazhimi i madh u vërejt në fushë dhe vazhdimisht kërkonin të organizoheshin dhe të shkojnë në sulm. Megjithatë, e kishin të vështirë që ta thyenin kundërshtarin dhe të krijonin raste reale për të shënuar.

Mirëpo, ndëshkimi erdhi në minutën e 68-të. Pas një harkimi në zonë nga Brozovic, i pamarkuar ishte Matej Mitrovic, i cili e futi topin në rrjet.

Lojtarët e Kosovës i patën shanset e tyre për ta shënuar së paku golin e nderit, por nuk ia dolën të realizojnë. Madje e pranuan edhe golin e pestë, të cilin e shënoi Ivan Perisic (83’).

Pas dy xhirove të para, Kosova është e fundit në Grupin I me vetëm një pikë, ndërsa Kroacia kryeson grupin me katër pikë. /Telegrafi/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. m.muharremi thotë:

  Kosova pesoi humbje te thelle ( 0:6 ) nga Kroacia ne Loro Boriqi te Shkodres por ,ata “kosovar ” ,qe po mbeshteten fuqishem nga paraja serbe pesuan humbje edhe me te thelle duke tentuar te xhveshen nga identiteti i te qenit shqiptar ne nji identitet hibrid qe habiterisht dhe lehtesisht po propagandohet edhe nga qarqe te politikes se Kosoves me intenzitet dhe vrull edhe me te madh se dikur ,ne kohen e shokut Tito , kure serbet ,ne shqiptaret e Kosoves na quanin me emertim fyes “siptari ” kurse shqiptaret e Shqiperise i quanin “albanci ” e qe sipas serbeve dhe logjikes se smure te tyre,ne paskem pase qene ateher dy etni te ndryshme dhe te paret qe e zbulzan ate “fshehtesi ” tonen ,ishin “mbinatyroret” e degjeneruar serb .
  Pase luftes rethanat dhe kohrat ndryshuan dhe serbet ia nisen prape avazit te tyre te vjeter por ,tashe edhe me mbeshtetjen ne heshtje te politikes se Kosoves ,sigurishte per para te majme dhe , na cpiken xhevahire me qesharrake qe deri sot mund te kete degjuar veshi i shqiptarit ,term qe po e degjojme cdo dite ne media dhe nga goja e disa “analisteve “, e disa pseudogazetareve , e disa drejtueseve emisionesh, bandit e rrugeqer qe jane duke e bombarduar opinionin me keta terma neverites te “kosovarit ” ,tentim mjeranesh qe ne Shkoder pesoi fiasko te thelle te cilet ndodhta edhe pa vetedije kishin pranuar te konvertohen nga shqiptar ne , “kosovar “..Humbjen e tyre e shofe shumfish me te thelle se ekipi i reprezentacionit te Kosoves i cili ka rast ta merre vehten dhe me mire ta lidhe lojen nga mbrojtja deri ne sulm..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. m.muharremi thotë:

  Kosova pesoi humbje te thelle ( 0:6 ) nga Kroacia ne Loro Boriqi te Shkodres por ,ata “kosovar ” ,qe po mbeshteten fuqishem nga paraja serbe pesuan humbje edhe me te thelle duke tentuar te xhveshen nga identiteti i te qenit shqiptar ne nji identitet hibrid qe habiterisht dhe lehtesisht po propagandohet edhe nga qarqe te politikes se Kosoves me intenzitet dhe vrull edhe me te madh se dikur ,ne kohen e shokut Tito , kure serbet ,ne shqiptaret e Kosoves na quanin me emertim fyes “siptari ” kurse shqiptaret e Shqiperise i quanin “albanci ” e qe sipas serbeve dhe logjikes se smure te tyre,ne paskem pase qene ateher dy etni te ndryshme dhe te paret qe e zbulzan ate “fshehtesi ” tonen ,ishin “mbinatyroret” e degjeneruar serb .
  Pase luftes rethanat dhe kohrat ndryshuan dhe serbet ia nisen prape avazit te tyre te vjeter por ,tashe edhe me mbeshtetjen ne heshtje te politikes se Kosoves ,sigurishte per para te majme dhe , na cpiken xhevahire me qesharrake qe deri sot mund te kete degjuar veshi i shqiptarit ,term qe po e degjojme cdo dite ne media dhe nga goja e disa “analisteve “, e disa pseudogazetareve , e disa drejtueseve emisionesh, bandit e rrugeqer qe jane duke e bombarduar opinionin me keta terma neverites te “kosovarit ” ,tentim mjeranesh qe ne Shkoder pesoi fiasko te thelle te cilet ndodhta edhe pa vetedije kishin pranuar te konvertohen nga shqiptar ne , “kosovar “..Humbjen e tyre e shofe shumfish me te thelle se ekipi i reprezentacionit te Kosoves i cili ka rast ta merre vehten dhe me mire ta lidhe lojen nga mbrojtja deri ne sulm..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...