Published On: 8 Nëntor, 2016
Bota |

Humbja e Trumpit po paralajmërohet përmes rezultateve në Floridë

Ka qenë traditë amerikane që të mos publikohen exit-pollet gjatë ditës së votimit, por VoteCastr ka dalë me disa të dhëna jo të mira për kandidatin republikan, Donald Trump.

Sipas disa të dhënave, kandidatja demokrate, Hillary Clinton, po prin në shumë shtete, transmeton Telegrafi. Por, më interesantja është se ajo është katër pikë para Trumpit në Floridë.

Sipas të dhënave, 48 për qind e votave janë për të, e 44 për qind për Trumpin.

 Me fitoren në Floridë, fitorja e republikanëve që tash vihet në dyshim.

Për detajet rreth këtyre votimeve, klikoni: KËTU.

Ndryshe, Bernie Sanders, i cili ka garuar për nominimin e demokratëve për zgjedhjet presidenciale në SHBA, ka thënë se shçreson në humbjen e Trumpit:
“Shpresoj që sot ta mundim Donald Trumpin dhe ta mundim keq”, ka shkruar Sanders në Twitter. /Telegrafi/

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...