Published On: 18 Qershor, 2016

Humanizmi shqiptar: Kërkuan 7,800 euro për shërim, u mblodhën 21,000 (Video)

Klan Kosova ka raportuar javën që shkoi për sëmundjen foshnjës tremuajsh, Argjend Latifit, për të cilin shumë njerëz ofruan kontributin e tyre.

Prindërit e djaloshit në fjalë kërkuan 7,800 euro, për operimin e tij, ndërsa shuma nga donacionet e ndryshme arriti në 21,000 euro.

Mirëpo, pas disa kontrolleve të mëtutjeshme pediatrike dhe tek qendra diagnostifikuese terapeutike “Medicus” në Lipjan, Argjenti u diagnostifikua me hipotrofi (mos shtim në peshë) për çka nuk ka nevoje për ndërhyrje kirurgjike.

Për momentin vogëlushi është ndalur në Klinikën e Pediatrisë, ku po trajtohet për diagnozën e lartpërmendur.

I ati që është i papunë, dhe që me gruan e Argjendin jeton në një dhomë, thotë se me paratë e mbledhura do ta ndërtojë një shtëpi. /Klan Kosova/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...