Published On: 18 Qershor, 2016

Huliganët sabotatorë: Bëhet fjalë për politikë…

Erdhi atëherë kur nuk pritej.

Kroacia po fitonte me Çekinë dhe atmosfera mes tifozëve ishte shumë e mirë deri në minutën e 86-të.

Më pas, mes vetë tifozëve kroatë nisi një përplasje e dhunshme.

Disa prej tyre hodhën edhe flakëruese në stadium.

Tashmë që UEFA ka nisur hetimet dhe pritet të marrë një vendim, pikëpyetja që lind është përse tifozët u zunë mes tyre në një moment kur gjërat dukeshin kaq mirë?

Sipas Spiegel, autoritetet kroate duket se kanë pasur të dhëna se do kishte trazira.

Federata kroate duket se e ka të qartë se për çfarë bëhet fjalë.

Bëhet fjalë për politikë.

Mesa duket bëhet fjalë për një përpjekje për sabotazh nga ultrasit e Dinamos së Zagrebit, të njohur edhe si Bad Blue Boys.

Ata kanë marrë përgjegjësinë për sulmet.

Arsyeja?

Janë kundër presidentit të Dinamos, Zdravko Mamic dhe presidentit të federatës, Davor Suker.

Ata kanë shkaktuar trazira edhe në ndeshjet e tjera dhe kanë premtuar se nuk do ndalen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...