Published On: 15 Tetor, 2016

Hughes konfirmon të ardhmen e Shaqirit

Xherdan Shaqiri është lidhur me një kalim të mundshëm tek Roma.

Por trajneri uellsian i Stoke Cityt, Mark Hughes ka folur për situatën momentale të kosovarit.

Numri një i Stoke Cityt ka deklaruar se Xherdan Shaqiri do të mbetet në Stoke City edhe për stinorin e ri.

“Shaqiri është i përqendruar vetëm tek Stoke City. Ai ka dëshirë të madhe të përmirësohet edhe më shumë”.

“Ai është ende i ri dhe ka për tu përmirësuar edhe më shumë si në anën fizike ashtu edhe në atë teknike”, deklaroi Hughes duke shtuar.

“Nuk mendoj se ai është i shqetësuar me spekulimet që e përmendin një largim të tij nga Liga Premier”, përfundoi trajneri uellsian.

Gjiganti italian Roma është skuadra më e interesuar për shërbimet e Xherdan Shaqirit. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...