Published On: 24 Dhjetor, 2015

HTC zbuloi telefonin inteligjent One X9 me ekran 1080p dhe kosto 370 dollar

Pasi publikoi një imazh ku paralajmëronte prezantimin e HTC One X9, prodhuesi tajvanez nuk e shtyu asnjë sekond më tepër zyrtarizimin e telefonit. Telefoni i ri i bashkohet familjes së telefonëve më të mirë të linjës One dhe vjen dy muaj nga prezantimi i HTC One A9.

Tre karakteristika kyçe të telefonit janë: Ekran 5.5 inç, rezolucion 1080p dhe trup metalik. Por mbase fakti më i rëndësishëm është çmimi i tij, vetëm 370 dollar. Në letër One X9 ofron ekzaktësisht atë që mund të prisni nga një telefon premium.

ër performancën do të “japë” llogari një proçesor me tëtë bërthama MediaTek X10 shoqëruar nga 3GB RAM. Të tjera karakeristika janë: 32 GB memorje e brendshme, bateri me kapacitet 3,000 mAh, mbështetje për microSD, 13 megapiksel kamër e pasme dhe 4 UltraPiksel kamër frontale.

Kamera e pasme me sensor 13 megapiksel ka një hapje f/2.0 dhe bart teknologjinë e stabilizimit optik. Gjithashtu mund të realizojë video në formatin RAW.

Ndryshe nga politka e Samsung me modelet Galaxy A 2016, HTC One X9 do të sjellë Android Marshmallow të instaluar fabrikisht. Me çmimin e lartpërmendur, HTC po sulmon konkurrentët si Xiaomi, Huawei dhe Oppo. (PCWorld Albanian)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...