Published On: 17 Janar, 2016

Hoxhaj: Thaçi do ta fuqizojë pozitën e presidentit

  • “Me Thaçin posti i presidentit do të ketë fuqizim dhe është personi më i duhur në këtë fazë për Kosovën, thotë nënkryetari i PDK’së, Enver Hoxhaj.

Nënkryetari i PDK’së Enver Hoxhaj, ka bërë me dije se Hashim Thaçi në muajin shkurt do të bëhet president i vendit. Ai ka thënë se koalicioni qeverisës ka 89 deputetë dhe i ka votat e mjaftueshme për ta bërë kuorumin dhe për ta zgjedhur Thaçin president.
Hoxhaj ka vlerësuar se Thaçi do ta fuqizojë pozitën e presidentit, duke fuqizuar kështu edhe shtetin. Në intervistë për Epokën e Re, Hoxhaj ka thënë se nuk ka pasur biseda brenda PDK’së, por as me LDK’në për pasardhës të Thaçit në MPJ.
Ai ka treguar se deri më tani strukturat në strukturat e partisë nuk është biseduar as për trashëgimtarin e Thaçit në PDK. Sipas tij, aktualisht është me rëndësi të tejkalohet situata në të cilën ndodhet Kosova dhe Thaçi të bëhet president.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...