Published On: 26 Shtator, 2016

Hoxhaj: Përkrahja e Gjermanisë, jetike për liberalizim të vizave

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj, ka treguar se është takuar me homologun e tij gjerman Frank Walter Steinmeier.

Siç ka thënë ai, përkrahja e Gjermanisë në javët në vazhdim është jetike për liberalizimin e vizave për kosovarët.

“Në New York, pata takim shumë të mirë me mikun tim, ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Steinmeier i cili është një mbështetës i madh i Kosovës”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

Sipas tij, në javët e ardhshme, përkrahja e tij (Steinmeierit) dhe e Gjermanisë është jetike për të marrë vendimin pozitiv për liberalizimin e vizave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...