Published On: 27 Prill, 2016

Hoxhaj kësaj rradhe pati fjalë të mëdha për ish shefin e ShIK-ut, Kadri Veselin

Gjatë ditës së sotmë është mbajtur takimi i Partisë Demokratikë të Kosovës me degët e saj në Gjilan, Kamenicë dhe Viti në disa vende të tjera.

Gjatë këtij takimi ishte i pranishëm edhe deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj.

Deputei Hoxhaj, lavdëroi punën e pretendentit kryesor për Kryetar të PDK-së Kadri Veseli, me ç’rast përsëriti një veprim që pati bërë kur pati propozuar Thaçin për kryetar të PDK’së.

Ndonëse, servilizmi i atëhershëm kishte qenë aq i madh, thuajse i paarritshëm, Hoxhaj edhe kësaj rradhe pati fjalë të mëdha për ish shefin e ShIK-ut, Kadri Veselin.

Hoxhaj, tha se Kadri Veseli, është i gatshëm ta udhëheq jo vetëm PDK-në por edhe Kosovën.

Ky i fundit tha gjithashtu se Partia Demokratike e Kosovës, ka bërë dy ndryshime të mëdha, e para ishte liria e vendit dhe e dyta shpallja e pavarësisë, ndërkohë tha se tashmë Partia Demokratike e Kosovës, është gati që të bëjë edhe ndryshimin e tretë më të madh ndonjëherë, forcimin e shtetit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...