Published On: 11 Shkurt, 2016

Hoxhaj i papërmbajtshëm deri në shuarjen e Hashim Thaçit, shpalos ambiciet

Zgjidhja e mundshme e Hashim Thaçit në postin e presidentit të Kosovës, do të shënojë një pikë kthese në Partinë Demokratikë të Kosovës, të cilën e ka udhëhequr që 17 vjet.

“Megjithëkëtë, PDK-ja edhe pa Thaçin do t’i befasojë partitë tjera në vend”, është shprehur nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj në emisionin ‘Republika’

Duke folur për figurën e Thaçit, Hoxhaj ka shtuar se “ai është më i madh sesa vetë partia”. Megjithatë, shton se duhet kohë për ta mbushur vakumin që do ta krijojë largimi i tij.

Hoxhaj nuk ka mohuar ambiciet dhe interesimin e tij për t’u kthyer në diplomaci, në të cilën fushë ai kishte punuar para se Thaçi të vinte në këtë pozitë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...