Published On: 7 Maj, 2016

Hoxhaj e ngrit “në qiell” Kadri Veselin

Enver Hoxhaj kishte thënë fjalët më të mëdha për Hashim Thaçin kur ishte rizgjedhur Kryetar i PDK’së. Kishte thënë se emri i Thaçit do të jetojë përherë.

“.. një ditë trupi i juaj dhe imi do të shndërrohen në pluhur , Republika e Kosovës do të jetojë përherë, përherë do të jetojë emri i Hashim Thaçit”, kishte thënë Hoxhaj, kur kishte propozuar Thaçin për Shef partiak,

Tash, fjalë të njëjta ka thënë edhe për Kadri Veselin, kandidatin për Kryetar të PDK’së.

“Kadri Veseli ka qenë gjithmonë njeri i idealeve të mëdha. Ka qenë njëri i përgjegjësive të larta shtetërore. Ai i ka të gjitha atributet, vizionin që të jetë lideri i PDK’së dhe lider shtetëror i Kosovës”, ka shtuar Hoxhaj, në Konventën e PDK’së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...