Published On: 10 Shkurt, 2016

Hoxhaj: Demarkacioni temë e shpikur

Nënkryetatri i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj ka deklaruar se demarkacioni është  një temë e shpikur.

Në emisionin ‘Republika’ me Dardan Gashin Hoxhaj është shprehur se megjithëse beson se kjo është një temë e shpikur nga opozita, PDK dhe koalicioni qeverisës nuk do ta dërgojë në Kuvend për ratifikim këtë marrëveshje derisa të sqarohet në detaje përcaktimi i pikës kufitare.

‘Përderisa nuk sqarohet me detaje përcaktimi i vijës kufitare sidmos ato të kontestuara nga opozita, Qeveria dhe PDK nuk do ta sjellin marrëveshjen për ratifikim në Kuvend.

Komisioni do ta bëjë punën e tij dhe besoj se do të dal që kjo ka qenë një temë e shpikur” është shprehur Hoxhaj./GazetaTribuna/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...