Published On: 28 Janar, 2016

Hoxha nga Tanusha: Nuk durojmë robërinë sllave, më shumë atë të shqiptarëve të Iliridës

Ish-komandanti i UÇK-së, Xhezair Shaqiri – Hoxha përmes postimit në facebook i është përgjigjur disa portaleve lidhur me lajmin se policia kishte rrethuar ate, që në fakt përbënte një foto të Shaqirit me ish-bashkëluftëtarët e UÇK-së që sot janë pjesë e policisë së Kosovës.

Por ja si është përgjigjur Shaqiri këtij lajmi më tepër sensacional për disa portale:

“Unë jam në Tanushë për momentin Nuk ka asnjë levizjë të armikut, Allahu është mbrojtës i gjithësisë edhe i joni. Në të kaluaren ka qenë vështirë të rrethohet Tanusha. Edhe në të ardhmen për shumë vjet inshalla do te jetë njejtë pa robërinë sllave. Shqetësimi jon nuk është te ballafaqohemi me kriminelet e qeverisë se Maqedonisë por shqetësim te madh kemi për Shqiptaret e Iliridës, se si po mujn ta durojnë poshtërimin sllav dhe këlyshët e tyre shqipfolësa”, ka shkruar komandant Hoxha në profilin e tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...