Published On: 25 Mars, 2016

Hoxha i Çairit dënohet me 7 vjet burg

Pesë të akuzuarit në lidhje me rastin “celula” u dënuan me 5 vjet burg, ndërsa hoxha nga Çairi Rexhep Memishi me 7 vjet dënim me burg për pjesëmarrje dhe organizim të grupeve paraushtarake dhe rekrutimin e tyre për luftë në Siri.

Pesë pjesëtarët tjerë të grupit kanë marrur pjesë në ofrimin e logjistikës dhe organizimin e ushtarëve për luftë në Siri,ndërsa edhe për pesë pjesëtarë tjerë që nuk e pranojnë fajësinë Gjyqi do të vendos në vazhdim, .

 Aksioni „Celula” u zhvillua në shumë qytete të Maqedonisë.

Prokuroria themelore publike në shkurt të këtij viti, paraqiti akt-padi kundër 11 personave, të cilët ngarkoheshin për „pjesmarrje në ushtri të huaj, polici, formacione paraushtarake apo parapolicore.”

Në aksionin policor “Celula” e cila u zhvillua në gusht të vitit të kaluar u arrestuan dy persona të cilët ishin të lidhur me rekrutimin dhe ofrimin e logjistikës organizatave të huaja terroriste, kurse në vazhdën e hetimit janë arrestuar edhe dy persona tjerë, raporton Zhurnal, përcjellë Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...