Published On: 14 Janar, 2016

Hoxha: BDI po i nënçmon dhe degradon luftëtarët e UÇK-së (Video)

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha reagon ndaj Komunës së Gostivarit, e cila mori vendim për largimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Zudi Saliu nga vendi i punës,  dhe i cili u detyrua ta braktisë vendin drejtë perëndimi, njofton agjencia e lajmeve INA.


“Shpesh herë disa shok të UÇK në Maqedoni, që ju kanë verbuar sytë  dhe ende qëndrojnë tek BDI-DUI më thonë se po ngutem me etiketimet si tradhtarë ndaj Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferrit.

Tani unë po i pyet këta shok me shpresë që të kthjellohen se, apo e njihni shokuar tuaj të luftës Zudi Gostivarin që ishte një ndër vullnetarët e parë që ju bashkuar luftës së vitit 2001, prej fshatit Tanush ku filloi konflikti, e deri në Sllupcan.

Për mua është e qartë si loti se këta të DUI,  janë urdhëruar nga shefat e tyre që ta shkatërrojnë ish- UÇK, mos të zbatojnë MO,  të vrasin dhe burgosin ish- luftëtarët dhe ne çdo aspekt ti nënçmojë ata të cilët kanë marr guximin të kapin armët në luftën e vitit  2001.

Për mua është e qartë se Xati apo Nevzat Bejta nuk është shqiptar 24 karat por është një hiq apo matrapaz i DUI-it, i cili në asnjë kohë nuk e ka treguar veten që është patriot. Por si shumë hora të DUI janë seleksionuar nga qendrat anti- shqiptare për të u bashkuar që ti dëmtojnë Shqiptaret.

Unë nuk i harroj shokët edhe pse kam vështirësi ekonomike do te mundohem ti ndihmoj sadopak këtij shoku të luftës , por ju e njihni Zudin dhe ende ndihmoni horrat që të na bëjnë dëm. A do të keni guximin që së paku ti thoni Xatit: mos na nënçmo shokët e luftës se ti nuk je askushi pa votat tona”, është shprehur Hoxha. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...