Published On: 12 Mars, 2016

Hoxha 21-vjeçar, e vendosi në minare flamurin kombëtar: Nuk llogaritet muslimanllëku me mjekër e pantolla

I dyshuar për terrorizëm, Alehim Maliqi që mendohet se gjendet në Siri e që dyshohet se rekrutonte kosovarët tek ISIS-i, dikur ishte imam i xhamisë së Busavatës në Kamenicë. Por, imam i ri aty tash është Mervan Kqiku, që ka qasje tjetër të islamit tradicional. Madje, ai ka vendosur flamurin kombëtar në minaren e xhamisë.

busavate

“Athua arabët, a i kishin praktiku tirqit me i vesh a?”, thotë ai në një ligjëratë të tij para xhematit.

Gjatë të premtave, imami 21-vjeçar mundohet t’i bind besimtarët se ka vetëm një islam.

“Vjen dikush që flet ndryshe, e ky është një ekstremizëm, prishje qetësie, se nesër-pasnesër dikush thotë: hoxhë e ki keq, se këqyre ky me mjekër ma të madhe e pantallona të shkurta po flet ndryshe, po falet ndryshe, qenka ma mysliman. Por, nuk llogaritet muslimanllëku në mjekër e pantolla”, thotë ai, raporton RTK, transmeton Telegrafi.

Mervan Kqiku

Imami flet edhe kundër organizatave terroriste, ndërsa thotë se lufta në Siri “ka heq do bërlloka nga Kosova”!

ME ardhjen e tij në këtë xhami, është shtuar xhemati, ndërsa banorët janë të lumtur me ligjëratat e tij.

Për më shumë, shikojeni storjen e përgatitur nga RTK.

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. Meri thotë:

  Per komentuesin e 1 dhe te 3, duhet te keni turp per komentet qe shkruani. Sikur te kishim me shume keso hoxhallaresh do ti kishim punet me mire. Si duket ju nuk e njihni Islamin e vertete i cili jo vetem se eshte nder fete me te pasterta (fizikisht kerkon pastertine) por eshte edhe nder fete me tolerante, harroni se Islami pranon dhe nderon te gjitha fete, librat e shejte si dhe te gjithe te shejtit e feve tjera duke i quajtur pejgamber. Po sikur te lexonit Kuranin do te shifnit se sa i drejte eshte dhe se nuk ka lidhje me ate qe predikojne radikalet.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Ehebwheeuehebeyeifitirnfofofehwuwu thotë:

  O ti muslimun, pasha kuronin fe ma e flllliqt se feja islame nuk ka ne toke….pasha kuronin ski rren……..mislimani eshte njeriu ma i flliqt qe rrren,mpren, mbyr, dhunon, …rren apet…vran apet……………sekta me e flliqt pej tona feve eshte Se,ta Chenephiieeeee

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(4)
 3. Ibrahim thotë:

  Uroj qe njerez te tille qe i sherbejne Zotit ,nuk ka rendesi se cilit Religjon i perket ,te shtohen…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
 4. Gkaksheywhdgdudidj thotë:

  Ky qenka antishqiptari me i madh, sepse ky po rren se islami eshte i mire…..ne xhamija duhet me qene vetem flamuri islamik…OSE JE SHQIPTAR OSE MUSLIMAN. pik.

  Flamuri Shqiptar nuk e ka vendin ne faltoret arabootomanike. Nuk bon me e poshtrue flamurin shqiptar duke e vnue ne keto qeneftore islamike.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(11)
  • hbffghhjjhh thotë:

   Ti bre shoq koke vet djalli ti te koke ai i cili allahu e mallkoj diten kur ka kriju njerzimin qofsh gjithmon i mallkuar te fyesh nje vend qe njerzit bejn lutje pa marr parasysh fejen e ti ti sigurisht se je nje analfabet i cili sdi te dalloj te miren nga e keqja gjdo fe esht ne keshill qe mos me ofendu tjetren islam esht feja ma e paster te krijusi islami eshte fe e cila edukon familjen tende e te gjith atyre qe te jen te drejt me te tjeret e jo me kan te gjenerum se ti pasi qe ban kesi shprehje sigurish se edhe familjen eki te gjenerume qe ska dit met eduku ty e jo me be ksi lloj komete i lumt kti hoxhe se vertet populli ka nevoj per kesi lloj ligjerat qe njrezeve si ti ateista me jav kallxu vendin edhe pse edini se per ju veq gjehnemi esht qe ju pranon

   Përgjigjiuni
   Pelqej(8) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...