Published On: 31 Maj, 2017

Hoti: Presidenti në mënyrë jokushtetuese kishte ndërhyrë në borde

Kandidati për kryeministër nga Koalicioni LDK- AKR- Alteranativa, Avdullah Hoti ka thënë se gjatë qeverisjes së tij do të depolitizohen bordet.“E dini ju se ne e kemi filluar këtë proces, të depolitizimit të bordeve. Presidenti i vendit, në mënyrë jokushtetuese kishte ndërhyrë, mirëpo më nuk do të ndodhë diçka e tillë”, tha ai, raporton Gazeta Blic.Hoti ka goditur edhe PDK-në.

“Ne kemi ndërmarrë reformat e duhura në ATK dhe në Doganën e Kosovës, çka kishte bërë që PDK të reagonte shumë ashpër”.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...