Published On: 6 Korrik, 2017

Hoti: LDK-ja e gatshme të bisedoj me të gjitha partitë, por jo me PDK-në

  • I nominuari për Kryeministër nga koalicioni LAA, ka ftuar PAN-in që t’i themeloj institucionet, në mënyrë që siç thotë ai mos të dëmtohen bizneset, raporton “Zeri.info”.

Këto komente Hoti i bëri gjatë një konference për media me përfaqësuesit e bizneseve, ku u diskutua për nevojën dhe avancimin e dialogut me biznese.

Hoti po ashtu ka thënë se LDK-ja është e gatshme që të bisedoj me të gjitha partitë, me përjashtim të PDK-së.

“LDK-ja  pranon të bisedoj më të gjitha partitë me përjashtim të PDK-së. Vetëm atëherë kur koalicioni PAN nuk mund të formoj Qeverinë, vetëm kur koalicioni fitues nuk mundet që në mandatin e parë ti themeloj institucionet”, ka thënë Hoti

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...