Published On: 24 Dhjetor, 2015

Hoti: Kemi mjaft para prandaj dolën pagat

Ministri i Financave. Avdullah Hoti është lavdëruar me ekzekutimin e parakohshëm të pagave. Ai ka thënë se kjo dëshmon se ekzekutimi i parakohshëm i pagave është bërë për shkak të festave të fundvitit dhe reflekton gjendjen e mirë financiare të buxhetit të shtetit.

“Ministria e Financave njofton se sot eshte bere ekzekutimi i pagave per muajin dhjetor. Ekzekutimi i parakohshem i pagave eshte bere per shkak te festave te fundvitit dhe reflekton gjendjen e mire financiare te buxhetit te shtetit. Me kete rast, ne emer te Ministrise se Financave, te gjithe qytetareve te Republikes se Kosoves u urojme festat e fundvitit, duke ju deshiruar shendet, mbaresi dhe gjithe te mirat ne vitin e ardhshëm”, ka shkruar ministri Hoti në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...