Published On: 30 Maj, 2017

Hoti i kërkon “dyluftim” në debat PDK-së për buxhetin 5 miliardë eurosh

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa Avdullah Hoti e ka ftuar Partinë Demoratike të Kosovës në debat publik për t`i shpjeguar se si do ta bëjë ai buxhetin 5 miliardë eurosh brenda një mandati.

Nga Gjilani ai ka thënë se në kohën sa ka qenë ministër i finanacave në plotfuqi i janë dashur javë të tëra për ta bindur PDK-në se buxheti për sivjet do të jetë 2 miliardë euro.

Sipas tij, partneri i  koalicionit nuk ka pasur ide për zhvillim ekonomik. /Express/

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...