Published On: 28 Mars, 2016

Hoti: I bllokuam 5 maune me gaz natyrorë dhe naftë nga Serbia

  • Dogana e Kosovës ka filluar implementimin e vendimit për reciprocitet nga MTI që nga data 22 mars 2016, dhe deri më tani janë kthyer mbrapa mauna me naftë dhe gaz natyror të Serbisë.

Këtë e ka bërë të ditur ministri i Financave të Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”.

“Deri tani Dogana e Kosovës ka refuzuar hyrjen, përkatësisht ka kthyer mbrapa pesë mauna me naftë dhe gaz natyror. Dogana e Kosovës është duke e zbatuar në përpikëri vendimin e Ministrisë e Tregtisë dhe industrisë që është marr në konsultimin me Qeverinë e Republikës së Kosovës”, ka shkruar Hoti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...