Published On: 5 Prill, 2016

HORROR: Ushtarët azerë vrasin çiftin armen dhe i presin dhe veshët

Lufta është e egër, kjo është një e thënë! Por kjo që do të shihni është ajo që e vërteton. Fshati është disa kilometra në brendësi të kufirit Artsakh me Azerbajxhanin.

Vetëm disa banorë kanë qenë në Talish kur ushtarët Azerbajxhanit hynë.

Ata qëlluan Valera Khalapyan dhe gruan e tij Razmela për vdekje në shtëpinë e tyre dhe pastaj u kanë prerë edhe veshët kufomave duke i përçudnuar.

Ushtarët ekzekutuan edhe Marousya Khalapyan, i lindur 1924.

Dy ditët e fundit, Azerbajxhani ka nisur një ofensivë të madhe ushtarake në rajonin Nagorno-Karabakh.

horror

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...