Published On: 18 Janar, 2016

Horri Milaim Zeka, në Kosovë normalë janë fëmijët, studentët, pleqtë dhe gjaja! (Video)

 • “N’Kosovë Show”, emision i drejtuar nga Shpetim Desku në First Channel, të ftuar ishin gazetari Milaim Zeka dhe Donjeta Kosumi – Kallashi.

Zeka thotë se nuk është normal dhe se në normalitet kalon kur brezi i ri, i lindur pas hyrjes së forcave të NATO-s, marrin pushtet në Kosovë.

“Fëmijët tonë janë normalë, studentët janë normalë, janë pleqtë dhe gjaja”, ka thënë ai.

Në këtë emision ai ka folur edhe për Shpend Ahmetin, Isa Mustafën e Hashim Thaçin. Ndërsa, se si dridhet Kallashi para tij, e se çfarë thotë Zeka në stilin e tij për fenomenet e ndryshme politike e shoqërore në Kosovë, mund ta shikoni videon më poshtë. /Telegrafi/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Daim thotë:

  Sonte ne kete emision perjetova gershetim gjeneratash brenda nje jete dhe mu kujtua shkrimtari dibran i cili thot:

  Fëmija deri më 7 vjet thotë:
  Më trim e më luftëtar se babi im nuk ka
  e din frigën

  Prej 7 deri më 15 vjet thotë:
  Jo vetëm trim por edhe më të mençur se babai im nuk ka.
  Ka filluar të shkoi në shkollë, në mekteb.

  Prej 15 deri më 25 thotë:
  Babai im vërtet din, por edhe unë dij pak.
  Ka filluar ta ndjen veten, puberteti e bën të veten

  Prej 25 deri më 35 thotë:
  Më budallë e më të marrë se babai im nuk ka. Po e çela unë gojën, ai do ta thotë të kundërtën.
  Dallim gjenerate

  Prej 35 deri më 45 thotë
  Ky plaku nuk dinë,nuk dinë; por nga një herë e qëllon.
  Ka filluar t’i afrohet shkamit

  Prej 45 e përpjet thotë:
  Rahmeti i qoftë babës: Një fjalë një lirë e kishte.

  Është ulë në shkamin etij.
  Kupto me kohë se nuk jetojmë me shqipet e malit.

  Ju lumt.
  Sinqerisht Ju përgëzoj.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...