Published On: 4 Prill, 2016

Hollande: Zbulimi i “Panama Papers” do të rris të ardhurat tatimore

Presidenti Francës, Francois Hollande tha se zbulimi i rastit të “Panama Papers” do të ndihmojnë në zbulimin e shmangieve të tatimeve dhe evazionit fiskal, transmeton Indeksonline.

“Unë ju siguroj se informacioni për këtë rast të jetë publik, do të hetohet dhe do të nisin procedurat gjyqësore për të gjithë ata që janë të përfshirë aty”, tha Hollande.

Presidenti i Francës thotë se “Ky zbulim është një lajm i mirë, sepse kjo do të rrisë të ardhurat tatimore nga ata që kanë kryer mashtrim”.

Sot filloi hetimi për rrjedhje e miliona dokumente që u ekspozuan në botën e të pasurve, burrështetas,

drejtues të FIFA-së, 140 politikanë të njohur, të cilët kanë fshehur paratë për mos pagimin e taksave.

Ky është rasti më i fortë në rrjedhën e historisë së shmangieve të tatimeve pas “Wikileaks.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...