Published On: 25 Janar, 2016

Hojte me porosi për Gruevskin, “Nëse nuk të pëlqen porosia, vrite porositësin”

Eksperti belg Piter Van Hojte, i cili po ndihmonë zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni i është përgjigjur shkurtë retorikës së ashpër të liderit të VMRO-së Nikolla Gruevskit.

“Nuk kam ndonjë reagim, reagimi i vetëm rreth kësaj është gjithmonë, “Nëse nuk të pëlqen porosia, vrite porositësin”, tha Hojte.

Gruevski mbrëmë, në një tubim partiak, i dërgoi mesazh liderit të opozitës maqedonase se:  “Nuk vihet në pushtet duke bashkëpunuar me Katica dhe Vanhojtovca”. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...