Published On: 27 Prill, 2017

Historike, zgjidhet shqiptari kryetar i Kuvendit të Maqedonisë (Video)

Sapo u zgjodh Talat Xhaferi kryetear duke ju drejtuar në gjuhën shqipe deputetëve. eputetët e LSDM, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët zgjodhën Talat Xhaferin për kryeparlamentar. Ata kanë ngelur në seancë, ku menjëherë pas votimit, Xhaferri ka dhënë betimin. Mirëpo karriga e kryeparlamentarit po mbahet e bllokuar nga deputetët e VMRO-DPMNE. Situata është e tensionuar në Kuvend.

 

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...