Published On: 6 Gusht, 2016

Historike: Kosova prezantohet në Lojërat Olimpike (Foto)

Sportistët kosovarë kanë parakaluar në hapjen solemne të Lojërave Olimpike që po mbahen në Rio të Brazilit

Sportistët kosovarë në krye me kampionen e botës, Majlinda Kelmendi, e cila ka bartur flamurin e Kosovës, kanë parakaluar në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike.

Kjo është ditë historike për sportin kosovarë, pasi për herë të parë marrim pjese si të barabartë, në ngjarjen më të madhe sportive në botë.

Kosova në këto lojëra përfaqësohet me 8 sportistë, dy në xhudo, kampionia Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, dy në atletikë, Vjona Kryeziu dhe Musa Hajdari, dy në not, Rita Zeqiri dhe Lum Zhavelli, si dhe Qëndrim Guri në çiklizëm dhe Urata Rama në shenjëtari. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...