Published On: 18 Shkurt, 2016

Historian qyqarë e tradhëtar, flet në mediat serbe se si është formuar kombi shqiptar artificial

“Në intervisten ekskluzive për mediumin serb СРБИН.ИНФО, historiani shqiptar, dr Olsi Jahexhi, flet për atë se si është formuar kombi artificial shqiptar, për rolin e Vatikanit në këtë procesë, rreth asaj se kush udhëheqës sot në Kosovë dhe Metohi ashtu siq e quan ai, për cfarë arsye serbët në Kosmet janë të diskriminuar. Dhe se serbët e Kosovës trajtohen si banorë jo-lojalë ndaj protektoratit të NATO-s në Kosovë…etj. ” Dhe shumë nga këto ngjarje ai i shpejgon në mënyrën e tij.

АЛБАНСКИ ИСТОРИЧАР ЗА СРБИН.ИНФО: Западне силе су исламофобне, исто као што мрзе Словене и Србе…
SRBIN.INFO|NGA ТЕША ТЕША ТЕШАНОВИЋ
 
Displaying 10 Comments
Have Your Say
 1. Tirona thotë:

  Ky osht nji klysh komunisti, baben spiun e ka pas, rrit ne Kombinat, dihej kush vinte atehere ne kombinat mbeturinat e Toskerise. Nje filo-turk i terbuar. Ne ADN nuk eshte shqiptare, boll me i pa mbiemrin. E keni si zorraxhi kafeneve neper Kombinat-Tiron-Durres nqse ndokush do t’i jap nji dajak te mir.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. dati thotë:

  More ky qenka serbofil ashiqare po qka me ju ba disave qe meshifen në pektun e patriotizmit shqiptare më të rrezikshëm vet po ju japim materjal të flet kushdo edhe qka të dojë

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. loshi thotë:

  keta tipa duhet mej vare per bolesh

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 4. Izeti thotë:

  Ky nuk eshte shqipetar eshte i shitur tek te huajt me njollos historin e popullit shqipetar

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
 5. ferizi thotë:

  Po mire e ka ky,se secili po del e po fol qka po don,e asnji denim nuk pe mer askush,se mu ngjalle do Avni Rustema,secili qe kish fole ish maten mire,e pastaj kishe dhone intervista se si duhet,qou o Avni Rusta ….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(1)
 6. Skender Lluka thotë:

  Serbet te cilet provojne te provokojne historine shqiptare sipas kutit te tyre karpatian duhet te behen burra njeher e mire karshi opinionit te tyre serbe dhe te pergjigjen se kush e qpiku gjuhen shqipe dhe si eshte e mundur qe keta shqiptaret “primitiv” te flasin kete gjuhe te bekuar me ane te te ciles po justifikojne lashtesin historike te shqiptareve, pse te mos e folin serbet kete gjuhe dhe te identifikohen si popull i lashte historikishte dhe se fundit a kan ne mende qe te heqin dore prej injorances se tyre sllavo-karpatiane dhe te mos shesin dokrra me gjithfar idiotesh kinse na bejne historine. Eshte shume e ndershme qe kurrnji trillim, genjeshter, dhe deklarime primitive shume te thjeshta te trajtohen si tapi “shkencore” per davan serbe. E verteta eshte qe shqiptaret dem baba dem kan jetua ne keto hapsira evropiane, dem baba dem kan folur kete gjuhe qe e flasin sote e gjith diten dhe dem baba dem do te jetojne e te flasin kete gjuhe maxhike te mrekullueshme deshen apo nuk deshen kokederrat primitiv sllavo-karpatian te cilet kan sharrua thelle ne utopite dhe genjeshtrat e tyre primitive qe justifikojne nivelin e tyre primitiv te cileve ju ka ndalur ora prej kohesh.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(1)
 7. ema thotë:

  Ani kishe derr historije qenka . Po keti duhet ti merret titulli i historianit .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 8. ferid thotë:

  edhe fmija serb e din realitetin e ktij ja qifsha krejt me rend qka i ka , ka marr para ky mut nga vet kta qena serb per nje deklarat te till bre rrojen ja qifsha

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 9. januzi thotë:

  Oh nane e nanes ja Q…ktij far pisi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 10. Raif thotë:

  Ky koka Qen i biri qenit I pagum prejt Atyre qenve

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...