Published On: 1 Prill, 2016

Historia e Pranverës që u nda nga nëna gjatë luftës (Video)

  • Familja Halilaj nga Llapaçeva e Malishevës ishte detyruar në kohën e luftës të iknin në Shqipëri.

Në kohën më të keqe të Kosovës, familja u përball me një tjetër tragjedi. Pranvera, vajza e vogël ishte ndarë nga nëna e saj dhe u shpëtua nga një vajzë tjetër.

Një kronikë e përgatitur nga ABC news tregon historinë e Pranverës dhe bashkimin e saj me familjen .

Nëpërmjet, kronikës janë pamjet ekskluzive të një vajze e cila si foshnjë gjatë luftës ishte ndarë nga nëna e saj, për tu shpëtuar nga një vajzë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...