Published On: 18 Tetor, 2016

Historia e jashtëzakonshme e maleve të kuqe shqiptare – Video

Një udhëtim në parkun kombëtar të Shebenik-Jabllanicës, mes Librazhdit e Përrenjasit. Çfarë fsheh ky vend? Legjendat e shpellës së eremitëve në Kosharisht, liqenet akullnajore, sofra e Gjergj Kastriotit në Pishkash, dhe shkalla e tij në Rrajcë. Fushë Studa e Stebleva.

Gojëdhënat e thesarit bullgar në Borovë dhe hebrenjtë e shpëtuar në Qarrishtë. Kullat e fshatit Llangë e shumëçka fsheh kjo pjesë kurrë e zbuluar sa ç’duhet.

Cikli “Gjurmë Shqiptare” nga gazetari Marin Mema sjell një histori të jashtëzakonshme të maleve të kuqe!

/ Top Channel

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...