Published On: 18 Shkurt, 2016

Histori e rrallë: Ja si e kishte mashtruar shqiptari, gjermanin e verbër 89 vjeçar

Takimi me plakun e verbër 89 vjeçar Herbert T. për shqiptarin 42 vjeçar Enver M. ka qenë si një “e qëlluar e pyetjes milionëshe”.

Në fakt ai i është prezantuar plakut në fjalë si “nipi i Günter Jauch-ut”, moderatorit të famshëm gjerman të kuizit më të madh evropian “Kush do të bëhet milioner”.

Shqiptari e ka takuar plakun e pasur, ish arkitekt, pas përfundimit të operës, shkruan bild.de.

Duke i ofruar ndihmë, ai e çon atë deri në shtëpinë e tij në Friedrichdorf dhe vendoset te ai.

Aq shumë besim fiton te plaku sa që fillon të banojë te ai, ia siguron një pastruese dhe madje edhe prostituta.

Para trupit gjykues ku sot i është kryer gjykimi, Enveri (i quajtur Ton Jauch) ka pohuar se kanë qenë “sigurisht nja 100 prostituta”, që ai ia ka dërguar plakut.

Ndërsa Herbert T. ka pranuar se ka pasur por jo aq shumë: “2 prostituta kanë ardhur te unë dhe të dyjave ua kam paguar nga 25 euro”.

“Tony më ka dërguar edhe në bordel në Frankfurt por mua nuk më ka pëlqyer kjo gjë. Unë kërkoja një grua për të jetuar me të”.

Sidoqoftë, Tony ka ditur gjatë tërë kohës se ku gjende kartat e bankës të plakut dhe ka bërë me to çfarë ka dashur, transmeton albinfo.ch. Ka marrë, herë 50, herë 2000 euro nga baka dhe ka blerë atë që ka dëshiruar, thotë Herbert T.

Gjithsej është konstatuar se ka përvetësuar 37 mijë e 152 euro e 79 centë.

Vetëm tre muaj më vonë plaku e merr vesh se Tony Jauch nuk është ai që prezantohej. Menjëherë ushtron kallëzim penal kundër tij.

Gjykata ka vendosur: tre vjet burg për mashtrim serik për Enverin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...