Published On: 21 Maj, 2016
Bota |

Hiri i vullkanit mbulon qytetet e Kosta Rikës (Foto)

Një vullkan ka shpërthyer në Kosta Rika, duke vjell tym dhe hi deri në tre mijë metra në ajër.

BBC shkruan se qindra njerëz janë dërguar në spital, duke u ankuar për vështirësi në frymëmarrje dhe probleme me lëkurën, transmeton Gazeta Express.

 Disa shkolla janë mbyllur dhe disa fluturime në vend janë anuluar si pasojë e vullkanit.

Njerëzit në kryeqytetin San Jose, rreth 45 kilometra larg vullkanit, kanë thënë se shtresa të hirit i kanë mbuluar ndërtesat dhe makinat, si dhe ndjejnë erë të fortë të sulfurit.

TE
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...