Published On: 28 Maj, 2016

Hiqni qimet e padëshiruara sipas traditës së lashtë persiane

Depilimi sipas traditës së lashtë persinane është një ndër metodat më të pastërta dhe më të sigurta për heqjen e qimeve të padëshiruara.

Shumë preparatë tjera mund të ju shkaktojnë dëme të mëdha për shkak se përmbajnë preparate kimike, ndërsa ky tretman i lashtë arab nuk kërcenon trupin tuaj, po as llogarinë bankarë, sepse kushton pak dhe është shumë i efektshëm, transmeton koalb.com.

Përbëresit:

1 gotë sheqer i bardhë ose ngjyrë kafe
2 gota ujë
1/5 e gotës lëng limoni
1 lugë kripë

Përzieni të gjithë këta përbërës në një enë dhe vendosni në zjarr për disa minuta. Pasi të jetë shkrirë sheqeri dhe pasi përbërësit të kenë marrë formën e kremit, e largoni nga zjarri. Kremin e fituar e vendosni në këmbë, por bëni kujdes që mos të jetë shumë i ngrohtë, trasmeton koalb.com.

Pasi ta vendosni në këmbë e lejoni atë të qëndrojë disa minuta, në formën e kundërt të qimeve dhe e largoni me shpejtësi kur të mendoni se kremi i fituar ka arritur të bëjë punën e vet.

Për më shumë rreth kësaj procedure shikojeni edhe videon më poshtë:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...