Published On: 7 Shtator, 2016
Bota |

Hillary Clinton: “Nuk do ta vizitoj Meksikën pas incidentin diplomatik që shkaktoi Trump atje”

Hillary Clinton deklaroi se nuk do të pranonte ftesën e presidentit Enrique Pena Nieto, për të vizituar meksikën, pas “incidentit diplomatik”që rivali i saj, donald Trump, shkaktoi gjatë vizitës së tij në Meksikë.

Clinton është përgjigjur me një “Jo” të prerë, në “ABC News”, kur u pyet nëse do të udhëtonte drejt Meksikës përpara zgjedhjeve të 8 nëntorit, vendim ,ky që u konfirmua edhe nga drejtuesit e fushatës së saj.

 Pena Nieto u kishte bërë ftesa të dy kandidatëve presidencialë gjatë muajit të kaluar, dhe Trump iu përgjigj pozitivisht duke mbajtur një takim që shpalosi sërish tensionet e thella mes dy vendeve.
“Ne e kuptojmë dhe e respektojmë vendimin e saj për të propozuar kohën e zhvillimit të takimit”, tha ministrja e Jashtme meksikane, Claudia Ruiz Massieu, në një status të sajin në “Tëitter”, duke shtuar se kontaktet me drejtuesit e fushatës së Clintonit janë të vazhdueshme.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...