Published On: 20 Mars, 2016

Higuain, mbreti i Evropës – lë shumë prapa Ronaldon e Ibrahimovicin

  • Me dy golat e shënuar ndaj Genoas, Gonzalo Higuain ka dal i pari në listën e golashënuesve më të mirë në Evropë

Sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain, është duke shkëlqyer me fanellën e klubit italian këtë edicion. Ai në 30 ndeshje në Serie A, ka shënuar 29 gola, duke lënë prapa Jonas me 29 si dhe Cristiano Ronaldon e Zlatan Ibrahimovicin me nga 27 gola.

I pesti renditet Suárez me 26, duke lënë prapa Lewandowskin me 25. Mbetet të shihet nëse Cristiano Ronaldo do t’i ofrohet Higuainit në listën e golashënuesve pasi të përballet me Sevillasn , ndeshje kjo që zhvillohet nga ora 20:30. /Express/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...