Published On: 8 Prill, 2016

Vazhdon hedhja e gazit lotsjellës, i helmohet Hashim Thaçit ceremonia ‘madhështore’ padishahut të Kosovës (Video)

(I freskuar)

SPECIALE – CEREMONIA E INAGURIMIT TË PRESIDENTIT 08.04.2016

Më në fund hidhet gazlotsjellës për t’ia nxirë ceremoninë që padishahu i Kosovës, Hashim Thaçi, i betuar dje deshi të festojë sot, si sulltan Stambolli. Po sa është hedhur gazi lotsjellës. Shumë nga të pranishmit janë larguar, dhe dyshohet se gazi lotsjellës ka mundur të jetë hedhur nga ndërtesa e Teatrit Kombëtar ose nga ai i Bankës.
Pak minuta më parë është hedhur më larg edhe një gaz lotsjellës, por që nuk ka prekur ceremoninë. Dhe në këtë rast është arrestuar një person.
Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, dhe ceremonia zyrtare ende nuk ka filluar, por thuaja krejt mysafirët e ftuar janë aty.
Ndërsa, zyrtari më i lart i një vendi jo shqiptar, është presidentja kroata Kolinda Grabar, pasi aty ndodhen edhe presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, kryeministri Edi Rama.
Është e habitshme se si është hedhur gazi lotsjellës, pasi, forcat policore janë të dendura dhe madje nuk është lejuar as lëvizja e qytetarëve në shesh. Të gjitha rrugët në gjithë Kosovën nda dje janë nën kontroll të shtuar, në çdo 500 metra e kilometër ka patrulla policore, ndërsa Prishtina dhe veçmas zona e sheshit “Nëna Terezë” është e mbyllur në çdo 20 metra me policë.
Por, Lëvizja Vetëvendosje kishte premtuar veprime edhe sot, dhe ato po ndodhin, pavarësisht nëse janë të koordinuara prej saj. Yll Hoxha mbrëmë tha në tv Klan, se do të ketë veprime, por se çfarë veprimesh do të jenë nuk dihet. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  Edi Rama ka mundësi ta ketë sjellë me vete ndonjë ballist me gazlotësjellës, sikur në Beograd me fluturaken e ballistit… Shishi dhe Shiku janë bashkë, ata si dukët duan ta paraqesin zgjedhjen e presidenti si një ngjarje të rëndësishme…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Dini thotë:

  Ramadan,vetëm kjo mënyrë që ke shkruar ti funksionon. Pra si në perëndim, data kur kryhet çdo punë përndryshe dorëheqje

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Ramadan Sefedini thotë:

  Këtu s’ka koment. Këtu ka vetem një dorë e fortë Nga Miqet tanë dhe me thanë STOP…!. Këtu ma s’ka monizem vitë-pas-viti dhe në vënd të përmisimit dobsimi…!. Zhbërja e Qeverive Kosovë-Shqiperi dhe me kerkuar: Aj-ajo që i ka strategjit dhe opcionet konkrete pë vetem periodat mujore veprimi 3-6-9-muajve si do e zhdukë korrupcionin…papunësinë…..ndotjen e ambientit….(pa i cekur tjerat). Deshtimi në cilen do period mujore që nuk përputhet me premtimin…..dorëheqja…STOP…!.
  Zgjedhja ma e shkurtë. E shpejtë dhe riciklohet ma i miri-
  e mira dhe formon Qeverinë Teknike deri ne zgjedhjet e reja…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...