Published On: 30 Shtator, 2016

Hetohen menaxherët e Shërbimit Klinik Universitar të Kosovës

Mënyra se si do të definohet tenderi “Pastrimi i hapësirave spitalore” mund të përcaktojë edhe fatin e disa menaxherëve të Shërbimit Klinik Universitar të Kosovës.

Mënyra e jashtëligjshme e shpalljeve të fituesve dhe rritja e çmimit të tenderit, e cila ka tejkaluar vlerën e buxhetit që posedon SHSKUK-ja, sipas ministrit të Shëndetësisë, Imet Rrahmani, nuk do të kalojë pa ndëshkim për përgjegjësit që e kanë sjellë në gjendje këtë institucion, shkruan sot Koha Ditore.

Ky tender e ka aktivizuar Prokurorinë e Shtetit. Burime të gazetës kanë thënë se Prokuroria në bashkëpunim me Policinë e Krimeve Ekonomike janë duke e hetuar mënyrën sesi ka shkuar procesi i përzgjedhjes së fituesve dhe se si nëpërmjet këtij procesi i është shkaktuar dëm institucionit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...