Published On: 4 Shkurt, 2016

Heshtje morti në PDK, pas bastisjes dhe arratisjes së Sokol Bashotës, t’klanit pronto!

Partia Demokratike e Kosovës ka vazhduar të heshtë për arratisjen e Sokol Bashotës, njërit prej figurave kyçe të klaneve në PDK. Ai gjithmonë ka qenë mbështetës i Hashim Thaçit, i palëkundur. Bastisja e tij mund të jetë vetëm uverturë për arrestimet e mëdha që pritet të ndodhin së shpejti.

Por, a është kjo njëkohësisht një shenjë se Thaçi duhet të heq dorë nga kandidimi për president apo nëse në këtë mënyrë ai po i sakrifikon bashkëpartiakët e tij mbetet të shihet, por gjithsesi PDK-ja është në heshtje morti!

Po ashtu PDK-ja është mësuar që ti ndihmojë të dyshuarit për krime, që ti shmangen drejtësisë si në rastin e kryetarit të Prizrenit Ramadan Muja, duke mos lejuar vendosjen e drejtësisë dhe mos dorëzimin e mandatit, pastaj në rastin e Sami Lushtakut, kryetarit të Skenderajt edhe pse i dënuar edhe në burg vazhdon të jetë kryetar, dhe duke arritur kulmin me arratisjen, ndihmën dhe mos kërkimin e ekstradimit të Xhabir Zharkut! Shqiptari.eu

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Fadil thotë:

  QOFTË KY FILLIM I MBARË!

  TË IKË DHE QEVERIA E ISË-HASHIMIT,
  KOSOVËS DO T´I VIJË, ORA E SHPËTIMIT!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...