Published On: 15 Shkurt, 2016

Hesht Isa Mustafa: Nuk flet për zgjedhjen e Presidentit

  • Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa nuk ka dashur të flasë për mbajtjen e seancës për zgjedhjen e presidentit të Kosovës.

Mustafa po ashtu nuk ka folur as për situatën politike në vend pavarësisht pyetjeve të gazetarëve që ia kanë bërë gjatë vizitës që ai ka bërë në Panairin e Punës që është hapur sot në Prishtinë.

Me këtë rast Mustafa theksoi rëndësinë e punësimit në vend dhe inkurajoi bizneset për punësimin e të rinjve.

“Punësimi i i 500 të rinjve në këtë panair nga 40 kompani ka rëndësi të madhe. Qeveria është e përkushtuar punësimin dhe kjo do të vazhdoi edhe më tej”, tha Mustafa.

Edhe kryetari i Odës Ekonomike Amerikane Arian Zeka ka vlerësuar lart punësimin e të rinjve dhe i inkurajoi ata që të shprehin interesim në këtë panair.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...