Published On: 26 Prill, 2016

Heronjtë e “Qyteti pa Lumë”

Pas lansimit të serialit “Qyteti pa lumë” në youtube, lexuesve të Shqiptari.eu ju ofrojmë edhe tri videoportrete të aktorëve, që janë shtylla bartëse të këtij seriali, aktorin Xhevat Qorraj, në rolin e Bujarit që me profesion është skenarist. Aktorin Adem Muji, që luan karakterin e ish ushtarit të UÇK-së, i cili punon si inspektor komune, si dhe aktorin Avni Abazi, që interpreton Benin, që studion për drejtësi, bën rolin e avokatit të Xhimit dhe bashks me studentst tjerë ndërlidhin familjen e Xhimit dhe të Bujarit. SHQIPTARI.EU

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...