Published On: 7 Janar, 2016

Herolind Shala rikthehet te Sparta Praha

Futbollisti i Përfaqësueses së Shqipërisë, Herolind Shala ka mbyllur zyrtarisht eksperiencën e tij me skuadrën e FC Slovan Liberec, ku ishte i huazuar për gjysmën e parë të sezonit, për tu rikthyer te klubi i tij, Ac Sparta Praha. Gjatë fazës së parë të kampionatit, Shala u aktivizua në 12 ndeshje, 11 prej të cilave si titullar, duke shënuar 2 gola. Me skuadrën e Liberec, Shala është aktivizuar edhe në 10 ndeshje të UEFA Europa League, për të realizuar edhe 1 gol.

Mesfushori 23-vjeçar, pjesë e kontigjentit të Kombëtares së Shqipërisë, Herolind Shala, tashmë do të ofrojë kontributin e tij për skuadrën e Sparta Praha, me të cilën është nën kontratë. Shala dhe Sparta Praha do të synojnë në këtë gjysmë të dytë të sezonit që të fitojnë titullin kampion, teksa aktualisht renditen në vend të dytë të klasifikimit me 35 pikë, vetëm 3 pikë më pak se Viktoria Plzeň, në krye të klasifikimit. “Testet para fillimit të fazës përgatitore, ku na pret një sezon i gjatë”, ka komentuar Shala në foton që ka postuar në “facebook”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...