Published On: 25 Maj, 2016

“Heroi” i shoqërisë civile miklohet nga bashkia e Tiranës

“Ky eshte nje shqiptar… Elian Tanini deri dje bente sikur protestonte sot….”, është ironia e gazetarit Armand Maho shoqëruar me foton e këtij artikulli.

Eljan Tanini, një prej organizatoreve të protestave kundër ndërtimit të këndit të lojërave në Parkun e Liqenit Artificial, i shoqëruar në polici pas përplasjeve të dhunshme me forcat e rendit, është shpallur si një ndër 4 fituesit për projektin e vendosjes së skulpturave dekorative në sheshe dhe parqe të Tiranës.

4  fituesit do t’i ndërtojnë veprat e tyre në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës dhe në përfundim ata do të vendosen  te lulishtja e Teatrit Kombëtar, te Amfiteatri i Liqenit Artificial, te ish-Fusha e Aviacionit dhe te lulishtja e Parkut Rinia.

Në një moment të caktuar Tanini shtrëngoi dorën me Veliajn, duke zyrtarizuar miklimin e tij me bashkinë e Tiranës, që erdhi pas protestave dhe tyrsnisë së shumtë kundër saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...